خوش آمدید دوراهـــــــــــــــــــــــــــی :: بایگانی نوشته ها
دوراهـــــــــــــــــــــــــــی
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | 12 انتقاد/پیشنهاد

گر حنجره های سابقون خاموش است        خون جگر بسیجیان در جوش است

تا هست بسیج و حضرت خامنه ای           ای پیر جماران علمت بر دوش است

مدیریت وبلاگ

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیستم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | 3 انتقاد/پیشنهاد

این روزها خورشید گرمایی ندارد

                                                                   نهر میان كوچه هم آبی ندارد

آقا بگو تا كی به راهت چشم دوزم

                                                                 با خود نمی گویی دلم صاحب ندارد ؟

بی تو برایم زندگی خیلی ثقیل است

                                                                 دیگر برایم عشق هم معنا ندارد

دم با امیدت بازدم گردد همیشه

                                                                 گر بی تو باشم زندگی حالی ندارد
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیستم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | 3 انتقاد/پیشنهاد

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه چهاردهم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | انتقاد و پیشنهاد

جام جهانی 2022 بزرگترین موشک فرهنگیِ شلیک شده غرب به سمت کشورهای اسلامی

درحالیکه تصاویری ازجشن باشکوه  باحضور تیم قطرو خوشحالی امیر قطر به مناسبت انتخاب کشورش براي میزبانی جام جهانی در اینترنت منتشرشده است ، بسیاری از مفسران  انتخاب  قطر را به عنوان میزبان جام جهانی 2022  ثروت حاصل از درآمدهای نفتی این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس می دانند .

ولی جای این سوال باقی است که کشوری با فرهنگ اسلامی ، وسعت کم ارضی و جمعیت کم ، چه طور توانسته گوی سبقت را ازکشورهای جهان اول دنیای آزاد مانند کره جنوبی و استرالیا  برباید.!!

حتی باتوجه به این که تا اکنون رقابت‌هاي جام‌جهاني در اواخر بهار و اوايل تابستان برگزار شده است این انتخاب چنان مهم هست که حاضر شدند به خاطر آن که گرماي هوا در آن هنگام در قطر به بيش از 50 درجه سانتي‌گراد مي‌رسد به تغيير زمان برگزاري بازي ها در زمستان به خاطر کاهش درجه هوا رضایت دهند......

سوال دوم این است که چگونه این کشور اسلامی می خواهد میزبان کسانی باشد که دربین آنها گروه های مختلف مردمی اهل فسق وفجور ، زنا، همجنس باز و شرب خمر و... رواج دارد ، باشد.

علمای این سرزمین چه طور به این قضیه رضایت خواهند داد!!!

چنانچه بلاتر که به مزاح گفته بود که همجنس گرایان درصورت سفر به قطر برای تماشا بهتر است درمدت جام جهانی به قوانین کشور میزبان احترام بگذارند.

اگر همجنس بازان می خواهند مسابقه ای را درجام جهانی قطر تماشا کنند، یقین دارم به آنها اجازه ورود  داده می شود.

بی گمان غرب با برنامه ای سنجیده برای تهاجم فرهنگی و شکستن ساختار های سنتی و دینی وترویج روحیه تساهل وتسامح قدم به میدان جام جهانی 2022 خواهد گذاشت و سهولت دسترسی جوانان کشورهای  اسلامی ازجمله ایران  برای حضور در این میدان امکان بهتری برای نتیجه گرفتن غرب فراهم خواهد کرد.خصوصاً آن که سب بلاتر درمسقط گفته بود که قطر می تواند تعدادی از بازی های رقابت های جام جهانی 2022 را در کشورهای همسایه وخارج از خود قطر برگزارکند . این یعنی بسط وتوسعه دادن دامنه انفجار این موشک فرهنگی که می خواهند ترکش های آن را با بُرد بیشتری برتن سرزمینهای اسلامی بنشانند.

ساخت بناها و استادیوم های ورزشی با ساختار و نمادهای فراماسونری و شیطان پرستی نیزدلیلی دیگر در  حضور و ظهور عناصر فعال این جریان ها در قطر می باشد.

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه چهاردهم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | 2 انتقاد/پیشنهاد

علمی

لباس 170 هزار ساله

انسان ها همواره از پوست شان در برابر سرما، آفتاب یا نگاه ها محافظت نمی کردند. محققان اینک با کمک حیوانات محاسبه کرده اند که آنان از چه زمانی به انجام این کارپرداخته‌اند.

زیست شناس تکاملی آمریکایی، دیوید رید از دانشگاه فلوریدا در جدید ترین مطالعه خود به این نتیجه دست یافته است که انسان احتمالاً از 170 هزار سال پیش شروع به پوشیدن لباس کرده است.

دیوید رید با کمک توالی های DNS شپش ها محاسبه کرده است که چه زمانی شپش‌های لباس‌ها به طور ژنتیکی از شپش‌های سرِ انسان شکل گرفته‌اند.

به گفته دیوید رید، به وجود آمدن شپش لباس ، ارتباط تنگاتنگی با پوشیدن لباس دارد، بدین ترتیب می‌توان به نتایج متناسبی دست یافت.

شپش‌ها در راسته «فتیراپترا» (Phthiraptera) قرار دارند. این راسته دارای بیش از سه هزار گونه شپش می‌باشد که انگل خارجی پستانداران و پرندگان می‌باشند. البته استثنا نیز وجود دارد. نوک‌ اردک و خفاش به شپش مبتلا نمی‌شوند.

دیگر محققان احتمال می‌دهند که عصر یخبندان در 180 هزار سال پیش و دماهای سرد ناشی از آن ، دلایل به وجود آمدن لباس بوده‌اند. حدود 100 هزار سال پیش انسان مدرن و نیز ملبس از آفریقا به مناطق سردتر در جهت شمال پیش روی کرد.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سیزدهم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | انتقاد و پیشنهاد

دو کلام حرف حساب

اگه سوال کنن بگن شما دین و مذهبتون چیه !! چی جواب می دیم؟؟

یقینا قاطعانه میگیم دین اسلام و مذهب شیعه، غیر از اینه؟!

یه خورده انصاف داشته باشیم ببینیم در واقع هم، همینه دینمون ، اسلامه؟!!

اسلامی که به معنای لُغَوی شم ما عمل نکردیم (اسلام : تسلیم و گردن نهادن)

یا این که ببینیم مذهبمون شیعست؟

یا اسم خودمون رو گذاشتیم شیعه ، بابا کدوم شیعه !!!

شیعه ای که هنوز اعتقادات خودش رو نمی دونه، شیعه ای که هنوز یه بار رساله ی مرجع تقلیدش رو نخونده، با اینکه بَرِش واجبه مسائل مورد ابتلا ء خودش رو بدونه ،شیعه ای که معرفت و شناخت امام زمانش ، ارتباط و اتصال با امامش ، از اوامر پروردگارش ، شرط ایمانش ، لازمه دین داریشِ ، نشانه حیات معنویش و ملاک قبولی اعمالشِ ، اما اگه یه سوال از امام زمانش اَزِش بپرسی نمی تونه جواب بده.

 کدوم شیعه ، شیعه ای که با گناه کردن و معصیتش دل امام زمانش رو خون کرده ، از درِ خونه امامش آبرو گرفته و آبرو برده یا اینکه بهتر بگیم نمک خورده و نمک دون شکونده.

هـــــــا کدومش؟ خلاصه بگم سرتون رو درد نیارم ، حسابی خودمون رو سرکار گذاشتیم مثل بچه ها، اَلَکی دل خوشیم ، لحظه به لحظه ، ساعت به ساعت ، روز به روز همین طور داره از عمرمون می گذره اما یه بار به خودمون نیو مَدیم، یه بار به فکر راهِ چاره نَیُفتادیم که بگیم خُب دیگه بسه، هر قدر خودت رو گول زدی بسه.

بیا از امروزم که شده شیعه واقعی باش.

 خدا رحمت کند فضیل بن ایاض رو (مرد همه کاره ای که اهل همه مدل معصیت و گناه بود) ،که در دوران یکی از امامان (علیه السلام) زندگی می کرد.

فضیل یه لحظه به خودش اومد، تا این آیه قرآن رو شنید که (آیا زمان آن فرا نرسیده است که گروید گان  دلهاشان به یاد خاشع شود ) به خودش گفت فضیل، یعنی هنوز وقتش نشده. تا کی می خوای تو سیاهی باشی.

بله همین آیه شد یه تلنگر برا فضیل، از اون روز دیگه برگشت گفت: خدایا! غلط کردم، نفهمیدم. همین فضیل (که انشا ا... بعدا داستان کاملش رو براتون می نویسیم ) با اون همه گناه و... شد از اولیا خدا . چی می شه ما هم امروز به خودمون بگیم فلانی، آیا تا کی می خوای این همه تکراری و بی هدف و پوچ زندگی کنی ؟ تا کی می خوای شیعه شناسنامه ای باشی ؟

بیا یه بارم که شده دو کلام حرف حساب رو گوش کن !

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه هفتم بهمن 1389 توسط کانون فرهنگی - هنری سابقون | 1 انتقاد/پیشنهاد

توطئه ی دشمن (یهودیان ) برای از بین بردن مسلمانان علی الخصوص شیعه:


ادامه مطلب...
درباره کانون

بسمه تعالی
وبلاگ دو راهی توسط جمعی از جوانان کانون فرهنگی - هنری سابقون،واقع در حسینیه شهدا کوی پیروزی شیراز راه اندازی شده است.
این جوانان دغدغه مند در نظر دارند که با همکاری شما و دیگر دوستان وبلاگ مورد نظر را در زمینه های فرهنگی،هنری،ورزشی،علمی،مذهبی،
سیاسی و ... به روز رسانی نمایند.
لذا از شما خواهشمندیم مطالب مورد نظر خود را به ایمیل ksabeghoon@yahoo.com ارسال نمایید. در ضمن مطالب ارسالی به نام شما در وبلاگ ثبت می شود.
با تشکر - مدیریت وبلاگ
پست الکترونیک
موضوعات
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
نويسندگان
همسنگران
دانشنامه مهدویت
پيوند هاي روزانه

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

نظرسنجی

به نظر شما این وبلاگ از نظر محتوا و به روز رسانی مطالب خود چگونه عمل می کند؟
خیلی ضعیف
ضعیف
متوسط
خوب
خیلی خوبجستجو

دوستان من

لوگوی دوستان

Powered by WebGozar

قرآن آنلاین

http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

کانون فرهنگی هنری سابقون